Neigiama informacija – ginklas žiniasklaidos rankose

Neigiama informacija – ginklas žiniasklaidos rankose

Jei jūs – žinoma įmonė, kiekvienas svarbus veiksmas yra stebimas žiniasklaidos. Klaidos yra neišvengiama gyvenimo dalis, tačiau neigiamai informacijai iškilus į viešumą nė nepastebėsite, kaip jūsų įvaizdis bus sutryptas. Tai – krizė. Žinojimas, kaip ją suvaldyti, yra reikšminga verslo dalis.

Prieš užklumpant krizei

Krizė – tai dėl tam tikrų veiksmų išsivysčiusi situacija, kuri gali turėti nenuspėjamą poveikį visuomenei ir jums. Krizė visuomet sukelia piliečių ir žiniasklaidos dėmesį. Tokiu metu atsiranda gandų, trukdančių suvaldyti krizę.

Kai jūsų įmonę ištinka krizė, turėtumėte ieškoti specialisto, žinančio, ką tokioje situacijoje daryti – t.y. išmanančio apie krizių komunikaciją. Toks asmuo padės susitvarkyti sudėtingoje situacijoje, laiku ir vietoje patars, ką daryti, kad išvengtumėte nuostolių ir apgintumėte savo reputaciją.

Krizės gali būti įvairios. Vienos dažniausių:

  • Nelaimingi įvykiai (avarijos, gamtos katastrofos),
  • Konfliktai su konkrečiais asmenimis,
  • Informaciniai karai, kuomet vyksta konfliktas su konkurentais ar susiduriama su neetiška žiniasklaida,
  • Teisėsaugos ar kitų įstatymų sergėtojų institucijų tyrimai,
  • Teismo procesai.

 

Svarbu ne tai, ar įmonė iš tiesų yra kalta dėl konkretaus veiksmo, bet tai, ar visuomenė mano, kad ji kalta.

Krizė ištinka ignoruojant problemas

Krizei reikėtų ruoštis jai dar neištikus. Tai yra potencialios krizės etapas, kai problemos – įmonės viduje ir jas vis dar galima išspręsti nesugadinant įvaizdžio. Dažniausiai krizė ištinka tuomet, kai iškelta problema yra ignoruojama nenumatant  pasekmių.

Neužkirtus kelio pirmame etape, problema patenka į viešumą. Prasideda krizė. 

Ką daryti, jei ištiko krizė?

Krizės metu įmonei būtina išanalizuoti situaciją ir kaltinimus, kad galėtų adekvačiai reaguoti ir išspręsti problemą. Jei krizei buvo ruošiamasi, tai palengvins darbą ir paspartins procesą. Jei praleidote pirmą etapą, turėsite dirbti dvigubai.

Šiame etape dominuoja trys punktai:

  • Krizės pripažinimas.

Krizės pripažinimo atitolinimas jums kainuos daugiau, problema niekur nedings, jūs tolyn nustumsite sprendimą. Atkurti įmonės reputaciją taps daug sunkiau. 

  • Krizės valdymo pradžia ir aiškaus tikslo iškėlimas.

Iškeldami tikslą parodote, kad žinote, ką reikia daryti. Krizė lengiau suvaldoma.

  • Padarytos žalos atstatymas.

 

Krizės pripažinimo atitolinimas jums kainuos daugiau, problema niekur nedings. Atkurti įmonės reputaciją taps daug sunkiau.

Tam, kad į jus vėl žvelgtų kaip į patikimą bei atsakingą įmonę, turite parodyti, kad jums rūpi. Nesvarbu, kad krizė ne vien jūsų kaltė. Prisiimdami atsakomybę gerinate savo įvaizdį.

Išklausykite žmones ir jų nuogąstavimus. Komunikuodami su jais stiprinate pasitikėjimą įmone. Dažnai žmonės nerimauja dėl savo saugumo, todėl turite duoti aiškų, tikslų atsaką apie esamą situaciją. Jei manote, kad nuslėpsite dalį tiesos – klystate. Kai tai paaiškės, kentėsite jūs. Kris jūsų reputacija, o kartu ir klientų skaičius.

Tai, kaip į jus žvelgia visuomenė, yra svarbiau už realybę

Jei esate nekalti ir negalite to įrodyti – nepulkite kaltinti tų, kurie jus apskundė. Jei žmonės manys, jog jūs nusikaltote – atrodysite nenorintys pripažinti savos kaltės ir taip žmonių pasitikėjimas jumis sumažės.

Svarbu ne tai, ar įmonė iš tiesų yra kalta dėl konkretaus veiksmo, bet tai, ar visuomenė mano, kad ji kalta. Kol auditorija manys, kad atliktas veiksmas yra jūsų kaltė, tol įmonės geras įvaizdis bus ties žlugimo riba.